LONI V MARIENBADU

V honosném barokním hotelu muž přichází na setkání se ženou, které jí přislíbil před rokem. Žena si však na slíbenou schůzku nevzpomíná a vytrvale ji popírá. Muž se tedy v labyrintu z mramoru a zlata snaží vdanou ženu přesvědčit o jejich setkání a znovu ji dobýt. V okázalém sídle, kde neexistuje čas ani prostor se odehrává mysteriózní surrealistické drama založené na hře s realitou, sny a představami.

Filmové dílo „Loni v Marienbadu“ bylo zrestaurováno v rámci restauračních aktivit jedné z předních společností na evropském filmovém trhu STUDIOCANAL a laboratoře HIVENTY. Projekt vznikal za finanční podpory francouzského Národního centra pro kinematografii a pohyblivý obraz a firmy Chanel, která pro film navrhovala kostýmy. Společnost STUDIOCANAL usiluje o rozšíření prestižního katalogu, který čítá již několik tisíc filmových klasik z celého světa. Z původního negativu byl film předělán do 4K rozlišení, jež umožňuje reprodukovat všechny informace z 35mm filmu a znovu získat jemnost a eleganci černobílé fotografie na velkém plátně. Světová premiéra obnovené verze proběhla na Filmovém festivalu v Benátkách v roce 2018, kam se film od roku 1961, kdy získal Zlatého lva, vrátil poprvé.


Režie:

Alain Resnais

Scénář:

Alain Robbe-Grillet

Kamera:

Sacha Vierny

Střih:

Jasmine Chasney, Henri Colpi

Hrají:

Delphine Seyrig, Giorgio Albertazzi, Sacha Pitoëff, Françoise Bertin, Françoise Spira, Luce Garcia-Ville, Pierre Barbaud, Jean Lanier, Alan Edwards, Gérard LorinKontakt:

Distribuce | Michaela Machačová | +420 608 347 243  | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PR | Adéla Brabcová | +420 608 745 485 | adela@marienbadfilmfestival.com