VSTUPNÉ

Sponzor abonmá - 3000 Kč V ceně abonmá je zahrnut kompletní program.

Klasik abonmá - 500 Kč V ceně abonmá je zahrnut kompletní program, vstup na Slavnostní zahájení a Zakončení festivalu pouze pro zvané či do vyčerpání omezené kapacity sálu.

Student abonmá - 300 Kč V ceně abonmá je zahrnut kompletní program, Studenty prosíme o doložení studentským průkazem či Isic kartou. Vstup na Slavnostní zahájení a Zakončení festivalu pro zvané či do vyčerpání omezené kapacity sálu.

Jednodenní abonmá - 200 Kč Lze zakoupit na jakýkoliv den festivalu, v ceně abonmá je zahrnut kompletní jednodenní program, vstup na Zahájení a Zakončení festivalu pouze na pozvánky či do vyčerpání omezené kapacity sálu.

Abonmá i vstupenky na jednotlivé projekce jsou k dostání na goout.net či přímo na jakémkoliv festivalovém místě, kde bude probíhat program. Cena jednotlivé vstupenky je 80 Kč za běžnou projekci, 250 Kč za Slavnostní zahájení festivalu a 150 Kč za Zakončení festivalu.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

FESTIVALOVÁ MÍSTA

Společenský dům Casino: Kino A, Kino M, Kino X: Reitenbergerova 95/4, Mariánské Lázně // Gala, Theatre Electrique, Forum Marienbad, Full Moon Forum, Guest Service, Info Point, Café Marienbad

Městské divadlo: Třebízského 106, Mariánské Lázně // Slavnostní zakončení

Kinokavárna, Hotel Continental: Hlavní 230, Mariánské Lázně // Extravaganza

Kino Ferda: Kolonáda Ferdinandova pramene, park Mariánské Lázně - Úšovice // Restrospektival Petra Lébla, FullMoon Forum

Royal Golf Club: Mariánské Lázně 582 // Marienbad Film Festival Open

Všechna místa kromě Kolonády Ferdinandova pramene a Royal Golf Club se nachází v lázeňském centru Mariánských Lázní v blízkosti kolonády a zpívající fontány. Kolonáda Ferdinandova pramene je určena zejména pro doprovodný program celého festivalu včetně hudebních představení a tudíž díky jejímu umístění nerušíme lázeňské hosty. Nicméně je od lázeňského centra v docházkové vzdálenosti zhruba pouhých 20 minut.

DOPRAVA

Do Mariánských Lázní se dostanete pohodlně autem, vlakem i autobusem. Všechny možnosti naleznete zde. Dopravu po městě zajišťuje místní MHD, která využívá trolejbusovou a autobusovou dopravou. 

Jízdenky pro jednotlivou jízdu jsou nepřestupné, jízdné se platí mincemi u řidiče nebo bezkontaktní kartou (visa nebo mastercard) v terminálu u řidiče. Také je možné použít nabytou permanentku Plzeňskou a Karlovarskou. Cena v hotovosti je 20 kč, při použití libovolné karty pouze 12 kč, proto doporučujeme využít bezkontaktních platebních karet. Přeplatek v hotovosti navíc se nevrací.

Jízdní řády můžete nalézt zde.

PARKOVÁNÍ A VJEZD DO LÁZEŇSKÉ ZÓNY

K pohodlnému parkování můžete využít služeb Parkovacího domu. Mimo centrum města lze využít odstavná parkoviště před nákupními centry. Parkujte ohleduplně a doporučujeme dbát na všechny předpisy.

K vjezdu do lázeňské zóny budete potřebovat povolení k vjezdu. Pokud ve vybraném území máte zaplacené ubytování, v den příjezdu a odjezdu povolení nepotřebujete. Připravte si potvrzení o rezervaci či zaplacení v daném hotelu. Povolení k vjezdu lze zakoupit v parkovacích automatech nebo na městské policii. Další informace a vybraná zpoplatněná území naleznete zde. Cena vjezdu je 20 Kč na jeden den s platností do 23:59 hod.

TIPY A DOPORUČENÍ NA VÝLET

Mariánské Lázně jsou mladé krásné město obklopené lesy a nádhernou přírodou. Vřele doporučujeme udělat si výlet i do okolí.

S dětmi také můžete navštívit Přírodní park Prelát – převážně ze dřeva zbudovaný zábavní park plný prolézaček a podobného vybití. Prelát je volně přístupný.

V kopci nad Mariánskými Lázněmi stojí rozhledna Hamelika, ze které je vidět hlavně lázeňské centrum města. Další velmi pěkná vyhlídka je pak na opačné straně údolí nad hotelem Esplanade – ptejte se po velké muchomůrce… Sami uvidíte. 

Mariánské Lázně jsou město plné léčivých pramenů, poznejte i ty mimo centrum. 

Medvědí pramen se nachází hluboko v lese a stojí u něj kamenná socha medvěda.

Lesní pramen se nachází nedaleko Městského divadla, Antonínův pramen teče z velmi krásné kašny anebo třeba Ambrožovy prameny, které snad mají sílu přivést do života opravdovou lásku.

Více pramenů i s mapou a detaily lze najít zde

Necelých 9 km severně od města je oblíbená vycházková lokalita Kladská – naučná stezka kolem dvou krásných rybníků a lovecký zámeček. Na Kladské je také možnost najíst se v několika restauracích zaměřených na zvěřinu. Výlet na Kladskou je dozajista dobré spojit také s návštěvou Smraďocha – rašeliniště, kde vyvěrají aromatické zemní plyny. 

Takřka celosvětovým unikátem Mariánských Lázní je také Dlouhá plochá dráha, kterých je v Evropě možná ne více, než prstů na jedné ruce. Dráha má 1000m a od roku 2007 se na ní opětovně koná čtvrtfinále MS. Pokud zde zrovna nejezdí motorky, nejedná se zrovna o dynamickou podívanou, každopádně je místo i tak zajímavé.

Pro obdivovatele architektury jsou i přes své poměrně krátké stáří Mariánské Lázně snad nevyčerpatelným zdrojem. Ve městě jen hned několik kolonád, mnoho pavilónů a altánů. Mnoho různých kostelů od Římskokatolického s osmiúhelníkovým půdorysem, přes skromný Anglikánský až k Pravoslavnému chrámu navrženému petrohradským architektem prof. Nikolajem V. Sultanovem. Nedá se opomenout mnoho hotelů, jenž se své hosty snaží zaujmout hned na první pohled. A nakonec… stačí se projít po Hlavní ulici a rozhlédnout se.

Přejeme Vám zde příjemný pobyt!