MARIENBAD FILM FESTIVAL 2023

Letošní ročník Marienbad Film Festivalu se uskuteční ve dnech 13.–16. 7. 2023 v Mariánských Lázních (více níže v sekci Festivalová místa). 

 

VSTUPNÉ

Bude doplněno.

 

FESTIVALOVÁ MÍSTA

Bude doplněno.

 

PROGRAMOVÉ SEKCE

FORUM MARIENBAD
Otevřené fórum současné filmové tvorby v oblasti experimentu formy a narace.

VÝBĚR / SELECTION
Sekce prezentuje hosty z různých kontextů filmového experimentu formou masterclass, retrospektiv a místně specifických projektů.

VZORY / MASTERS
Sekce představí výběr celovečerních filmů od etablovaných filmařů, kteří vnáší experiment do mainstreamu umělecké kinematografie.

STUDIO MARIENBAD
Rozhovory s festivalovými hosty a přenos aktuálního dění.

DOJETÍ / ERGRIFFENHEIT
Ergriffenheit, z německého ergreifen ('dojmout se'), na žádné filmové databázi nenajdete. Každý festivalový den zakončíme totiž hudebním programem!

 

DOPRAVA

Do Mariánských Lázní se dostanete pohodlně autem, vlakem i autobusem. Všechny možnosti naleznete zde. Dopravu po městě zajišťuje místní MHD, která využívá trolejbusovou a autobusovou dopravou. 

Jízdenky pro jednotlivou jízdu jsou nepřestupné, jízdné se platí mincemi u řidiče nebo bezkontaktní kartou (visa nebo mastercard) v terminálu u řidiče. Také je možné použít nabytou permanentku Plzeňskou a Karlovarskou. Cena v hotovosti je 20 Kč, při použití libovolné karty 18 Kč, proto doporučujeme využít bezkontaktních platebních karet. Přeplatek v hotovosti navíc se nevrací.

Jízdní řády můžete nalézt zde.

 

UBYTOVÁNÍ

Kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

PARKOVÁNÍ A VJEZD DO LÁZEŇSKÉ ZÓNY

K pohodlnému parkování můžete využít služeb Parkovacího domu. Mimo centrum města lze využít odstavná parkoviště před nákupními centry. Parkujte ohleduplně a doporučujeme dbát na všechny předpisy.

K vjezdu do lázeňské zóny budete potřebovat povolení k vjezdu. Pokud ve vybraném území máte zaplacené ubytování, v den příjezdu a odjezdu povolení nepotřebujete. Připravte si potvrzení o rezervaci či zaplacení v daném hotelu. Povolení k vjezdu lze zakoupit v parkovacích automatech nebo na městské policii. Další informace a vybraná zpoplatněná území naleznete zde. Cena vjezdu je 20 Kč na jeden den s platností do 23:59 hod.

 

TIPY A DOPORUČENÍ NA VÝLET

Mariánské Lázně jsou mladé krásné město obklopené lesy a nádhernou přírodou. Vřele doporučujeme udělat si výlet i do okolí.

S dětmi také můžete navštívit Přírodní park Prelát – převážně ze dřeva zbudovaný zábavní park plný prolézaček a podobného vybití. Prelát je volně přístupný.

V kopci nad Mariánskými Lázněmi stojí rozhledna Hamelika, ze které je vidět hlavně lázeňské centrum města. Další velmi pěkná vyhlídka je pak na opačné straně údolí nad hotelem Esplanade – ptejte se po velké muchomůrce… Sami uvidíte. 

Mariánské Lázně jsou město plné léčivých pramenů, poznejte i ty mimo centrum. 

Medvědí pramen se nachází hluboko v lese a stojí u něj kamenná socha medvěda.

Lesní pramen se nachází nedaleko Městského divadla, Antonínův pramen teče z velmi krásné kašny anebo třeba Ambrožovy prameny, které snad mají sílu přivést do života opravdovou lásku.

Více pramenů i s mapou a detaily lze najít zde

Necelých 9 km severně od města je oblíbená vycházková lokalita Kladská – naučná stezka kolem dvou krásných rybníků a lovecký zámeček. Na Kladské je také možnost najíst se v několika restauracích zaměřených na zvěřinu. Výlet na Kladskou je dozajista dobré spojit také s návštěvou Smraďocha – rašeliniště, kde vyvěrají aromatické zemní plyny. 

Takřka celosvětovým unikátem Mariánských Lázní je také Dlouhá plochá dráha, kterých je v Evropě možná ne více, než prstů na jedné ruce. Dráha má 1000m a od roku 2007 se na ní opětovně koná čtvrtfinále MS. Pokud zde zrovna nejezdí motorky, nejedná se zrovna o dynamickou podívanou, každopádně je místo i tak zajímavé.

Pro obdivovatele architektury jsou i přes své poměrně krátké stáří Mariánské Lázně snad nevyčerpatelným zdrojem. Ve městě jen hned několik kolonád, mnoho pavilónů a altánů. Mnoho různých kostelů od Římskokatolického s osmiúhelníkovým půdorysem, přes skromný Anglikánský až k Pravoslavnému chrámu navrženému petrohradským architektem prof. Nikolajem V. Sultanovem. Nedá se opomenout mnoho hotelů, jenž se své hosty snaží zaujmout hned na první pohled. A nakonec… stačí se projít po Hlavní ulici a rozhlédnout se.

Přejeme Vám zde příjemný pobyt!